Elektrikere søges
til akkord / entrepriseopgaver
Der bygges nye moderne internationale lufthavne i Nuuk og Ilulissat.
Opgaven er opførelse af terminalbygninger, servicebygninger, flyledertårne, banebelysning mv. i Nuuk og Ilulissat - projektet løber frem til 2024
Arssarnerit søger derfor et antal elektrikere, som kan indtræde i et team af dygtige kollegaer - opgaven er lufthavnsbyggeriet i Ilulissat og Nuuk.
Kvalifikationer:
- Uddannet elektriker
- Faglig velfunderet
- Flere års praktisk erfaring med anlægsopgaver
- Selvstændig, fleksibelt, udadvendt og samarbejdsorienteret.
- Er indstillet på et ansættelsesforhold af længere varighed
Vi tilbyder:
- Projektansættelse (varighed fra 3 - 6 måneder)
- Betalt op og hjemrejser
- Indkvartering og rejser efter gældende regler
- Timeløn / Akkord
Interesseret?
Vi inviterer løbende kandidater til samtale, så send allerede i dag din ansøgning / CV til hr@jobbest.dk
Grønlands største installationsforretning
Arssarnerit er Grønlands største installationsforretning med afdelinger i Nuuk, Kangerlussuaq, Qaqortoq, Nanortalik og Sisimiut.
Arssarnerit udfører fagentrepriser og serviceopgaver i hele Grønland.
Entreprise-arbejdet, som udgør omkring halvdelen af den samlede aktivitet, udføres som fag-entrepriser for entreprenørvirksomheder samt offentlige og private bygherrer.
Markedsposition
Serviceopgaver udføres primært for industrivirksomheder, boligselskaber, butikscentre, plejehjem og andre offentlige institutioner. Arssarnerit har en stærk position i markedet, der i Nuuk har været præget af større fagentrepriser, sammenlignet med markedet i det øvrige Grønland, hvor der er flere mindre opgaver. Servicemarkedet er meget stabilt med gode og langvarige kunderelationer.